Logo Pahang PEJABAT SETIAUSAHA KERAJAAN PAHANG
Webmail Pahang  
 
Kembali ke pengaturan asal Kecilkan saiz fontSenderhanakan saiz fontBesarkan saiz font
[marco]Main Layout - Language Block|62[/marco]

Setiausaha Kerajaan Negeri

YB. SETIAUSAHA KERAJAAN PAHANG
 

 

 

 

 

SENARAI YB. SETIAUSAHA KERAJAAN TERDAHULU

 

NAMA

TEMPOH PERKHIDMATAN

Pertama

Dato' Setia Raja Abu Samah bin Haji Ali
MCS.

1 Februari 1948 - 2 Ogos 1952

Kedua

Orang Kaya Indera Shahbandar Abdul Razak bin Dato' Hussein
MCS.

2 Januari 1952 - 1 Februari 1955

Ketiga

Mohamed Suffian bin Hashim
CLS.

1 Februari 1955 - 19 November 1956

Keempat

Abdullah bin Tok Muda Ibrahim
PKT., MCS.

19 November 1956 - 9 Januari 1957

Kelima

Dato' Kurnia Angkasa Ismail bin Mohd Jamil
PJK., MCS.

25 Mac 1957 - 11 Februari 1965

Keenam

Dato' Kurnia Angkasa Ismail bin Ibrahim
PJK., PDLN.

14 Februari 1965 - 14 Januari 1968

Ketujuh

Tunku Shariman bin Tunku Sulaiman
PJK., PDLN.

15 Januari 1968 - 31 Julai 1971

Kelapan

Abdul Aziz bin Hussein

1 Ogos 1971 - 10 Mac 1974

Kesembilan

Datuk Wan Sidek bin Haji Wan Abdul Rahman
PNBS., KMN., PJK.

11 Mac 1974 - 1 Januari 1978

Kesepuluh

Dato' Kamarulzaman bin Abdul Rahman
DPCM., BKT., PPT.

15 Jun 1978 - 9 Januari 1983

Kesebelas

Dato' Jaafar bin Awang
DSAP., KMN.

1 Februari 1983 - 20 Jun 1988

Keduabelas

YH Dato' Haji Wan Jaafar bin Abdullah
DSAP., JSM., KMN., PPT.

16 Ogos 1988 - 30 April 1990

Ketigabelas

Dato' Hj. Hisham bin Alwee
DSAP., KMN., AMN.

1 Mei 1990 - 28 Oktober 1992

Keempatbelas

Dato' Shahbudin bin Imam Mohamad
DSAP., DIMP., SAP., JSM., PJK.

1 November 1992 - 15 Februari 1996

Kelimabelas

Dato' Haji Abdul Ghani bin Sulaiman
DSAP., DIMP., DSM., DJN., AMN., PPB.

1 Mac 1996 - 3 Oktober 1998

Keenambelas

Dato' Zainal Abidin bin Haji Mat Said
DSAP., DIMP., DNS.

1 November 1998 - 5 September 2001

Ketujuhbelas

Dato' Haji Abd Rahim bin Abdul
SIMP., DIMP., SMP.

16 Oktober 2001 - 1 Oktober 2004

Kelapanbelas

Dato' Haji Abdul Rahman bin Haji Imam Arshad
DSAP., DIMP., PMP., KMN., AMN.

2 Oktober 2004 - 12 Mei 2006

Kesembilanbelas

Dato' Wan Abdullah bin Wan Salleh
DIMP., SAP.

1 Jun 2006 - 20 September 2007

Keduapuluh

Dato' Sri Muhammad Safian bin Ismail
SSAP.,SIMP.,DSAP.,DIMP., PJN., AAP.,AMP.

16 Oktober 2007 - 31 Disember 2018

Keduapuluh Satu

Dato' Sri Dr. Sallehuddin bin Ishak
SSAP., SIMP., DIMP., JSM., PJK.

7 Januari 2019 - Sekarang


  •  
  • Print
  • Email this page